top of page
Sposoby na renowację felg
Polerowanie felg

Na rynku można nabyć różnorodne felgi aluminiowe. Różnią się wyglądem, wykonaniem i liczbą detali. Ta ostatnia cecha jest najważniejsza. Skomplikowane wzory cieszą się niesłabnącą popularnością jako część tuningu wizualnego samochodu. Jednak wymagają też specjalnych metod polerowania, które przywróci im fabryczny blask.

Istnieje wiele metod na przywrócenie blasku felg . Jeśli zależy nam na uzyskaniu najlepszego efektu nie tylko na płaskich powierzchniach, ale we wszystkich detalach lepiej jest powierzyć pracę profesjonalnej firmie.  Zadba ona o odpowiednie przygotowanie felg do polerowania, ich wypolerowanie, kontrolę wykonania i zabezpieczenie felg do dalszej ekspoatacji. Jest to szczególnie potrzebne jeśli interesuje nas polerowanie na lustro.

Aby zapewnić dobry wygląd alufelg należy zadbać o ich odpowiednią konserwację. Do czyszczenia należy używać wody albo specjalnych środków oraz gąbek i miękkich szmatek. Niezalecane jest natomiast stosowanie szczotek. Myjki wysokociśnieniowe należy używać z należytą ostrożnością. Dzięki temu alufelgi będą służyć nam przez lata.

Felgi aluminiowe są w zasadzie wykonane z lekkich stopów tego pierwiastka. Mimo to spełniają swoje funkcje tak dobrze jak felgi stalowe i mają dodatkowe zalety. Felgi aluminiowe mogą być wykonane z większą dokładnością i ułatwiają pracę układu hamulcowego dzięki swoim właściwościom.

Konserwacja alufelg
Felgi aluminiowe

Polerowanie felg - informacje

 

Felgi aluminiowe z czasem tracą swój blask. Dobrze konserwowane mogą służyć przez lata. Jednak czasem warto powierzyć je profesjonalnej firmie, która zadba o przywrócenie ich pierwotnych walorów. Na rynku istnieje szereg usług takich jak polerowanie wibracyjne (metoda wibracyjna) i piaskowanie, które sprawią, że felgi będą znowu wyglądać jak nowe dopełniając tuning wizualny samochodu.

bottom of page